Знаете ли как изглежда Бог?

Little-girlЕдно малко момиченце имало час по рисуване. Тя била на 6 години, седяла си в дъното на стаята и рисувала. Учителката била забелязала, че това момиченце рядко внимава, но точно в този час то било много концентрирано. Преподавателката била изумена, отишла при него и надникнала в рисунката.

Какво рисуваш? – попитала учителката.
Рисувам портрет на Бог
отговорило момиченцето.
Добре, но никой не знае как изглежда Бог!? – изненадано казала учителката.
След минутка ще разберете – уверено
отвърнало момиченцето.

Убеден съм, че всеки ще намери своята истина в тази история, която е преразказ на част от видеолецкията на сър Кен Робинсън “Училището убива креативността“.

За Stefan Dimitrov

Над 25 години опит като главен маркетинг директор на водещи компании в областта на информационните технологии и дистрибуцията на медицински изделия, консултант по продажби и маркетинг на малки и средни компании, обучител по продажби и маркетинг. Вярвам, че маркетингът е смесица от наука, изкуство и късмет! Със сигурност има много общи научни правила и принципи, които са в основата на всеки маркетингов проект, но изкуството е в начина, по който те се комбинират и прилагат, защото няма универсална формула за успех. Късметът винаги е важен...
Публикувано в Кратки, Умни мисли. Постоянна връзка.

3 Responses to Знаете ли как изглежда Бог?

  1. Поли Козарова каза:

    Да, за съжаление, всеки ще разпознае подобна ситуация в живота си или в живота на детето си, което е още по-лошо… Защото образованието не се е променило от десетилетия, просто блъскаме в учебната програма още дисциплини и товарим децата с информация, вместо да им дадем възможност да открият себе си и да им помогнем да се научат да мислят и да поемат отговорност. Никой не се опитва да разбере как изглежда Бог и в университета 🙁

  2. По скоро да прогледне и да види бога в детето. Бога и проявленията му са многобройни в играта, смеха, танца, пеенето и всичко свързано със свободата в лицето на…детето. Прекалено човешки става когато си прекалено без-Отговорен, тогава са нужни правила, закони, политика и много други деформации за правилен живот. В училищата и университетите се повтарят назубрени предмети с десетилетия. Системите като цяло в България се променят мудно, чиновника и волята на г-н Политика не биха позволили промени защото вкоренените му части на слугинския стол и симбиозата му с Призвания са в дълбока любовна връзка. За съжаление тази любов е от типа зависимост, на хрантутника и господаря му. Един свободен учител-педагог (на гръцки: παιδαγογ), както в Антична Гърция би се замислил какво, кога и как е необходимо за да се обучи едно подрастващо поколение според необходимостта му и времената в които расте. Уви тук всичко е предопределено от Висшестоящия и Въздесъщ благодавател нашия Бог Управителя, без чието разрешение и баничка не можеш да изядеш. Това е нашият Бог и символ.

    • Stefan Dimitrov каза:

      Хм, аз лично се опасявам, че не разбирам изцяло този коментар, но се надявам, че онези, за които е предназначен, ще получат неговото послание…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.